02188619223   :  مشاوره و پشتیبانی    |   

فروشگاه اینترنتی مزون من

مزون لباس تهران

» تاریخچه لباس شب

لباس شب چیست ؟

سوالی که شاید برای خیلی از افراد مخصوصا بانوان پیش بیاید این است که لباس شب چیست ؟ لباس شب با سایر لباس ها چه تفاوت ها و شباهت هایی دارد ؟ ما در جواب این سوال می توانیم بگوییم که در واقع لباس شب به به پیراهنی کوتاه یا بلند گفته می شود که برای موقعیت های رسمی و جدی و در مهمانی های بزرگ  بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .
تاریخچه لباس شب
از سال 1920 زمانی که زنان جوان نسبت به زنان قبل خود از اختیار و استقلال های بیشتر برخوردار شدند این توانایی را پیدا کردند که برای اولین بار در تاریخ در مجالس و مهمانی های بزرگ رسمی شرکت کنند که در آن زمان لباس های شب بیشتر پیراهن های کوتاه همراه با دستکش های بلند بود که زیبایی چشمگیری داشت و به مرور به لباس شب معروف شد . در واقع لباس های شب از جنس های مختلف و متنوعی و همچنین رنگ ها و مدل های بی نظیر فراوانی تولید شده بودند که هر کس بسته به نوع سلیقه و فرهنگی که داشت از آن ها برای رفتن به مجالس رسمی استفاده می کرده است .
در سال 1930 طبق روزنامه نیویورک اعلام شد که این لباس زیبا از اکنون مناسب برای تمامی مهمانی ها و مراسم های رسمی در طول روز نیز می باشد و به همین ترتیب بود که تولید کنندگان لباس شب به فکر تولید انواع لباس ها در طرح های زیبا و منحصر به فرد کردند و توانستند از جذابیت و محبوبیت بیشتری نیز برخوردار شوند . در واقع می توان گفت که از سال 1930 تمامی لباس های شب دچار تغییر و تحولات فروان و جدیدی شد که به طور کلی ماهیتشان کاملا تغییر کرد . یعنی پیراهن های بلند ، تنگ و باریک دارای برش های زیبا و جذاب جایگزین پیراهن های کوتاه شد اما همچنان عده ایی بودند که از لباس های شب کوتاه نیز استفاده می کردند .
از سال 1947 مجموعه کریستین دیور لباس های شب به طور کلی سبکشان تغییر کرد .  این مدل از سبک لباس ها در آن زمان بیشتر در تن بازیگر محبوب یعنی مرلین مونرو دیده می شد . در دهه 1950 سبک لباس های فرانسوی بیشتر مورد استقبال بانوان و زنان جوان قرار گرفت به طوری که ملیت ها و قوم های مختلف این سبک لباس ها را به تن داشتند .
افرادی که به هنر و پوشیدن لباس های متفاوت و زیا علاقه زیادی از خود نشان می دهند در دهه های 1970 تا 1990 این مدل از لباس ها برایشان جذاب و زیبا بوده است . در طی این سال ها طراحان از تلاش های خود ست نکشیدند و در تکاپو دادند تا طرح های زیبا و جذاب زیبایی را از خود خلق کنند و به این ترتیب مردم زیادی از کار های آن ها استقبال کردند .
عصر طلایی طراحی لباس های شب تقریبا از سال 2000 به بعد شکوفا شد و ایده های جدید و نو زیادی را به آن ها اضافه کردند . تنوع کار به این دلیل زیاد است که افراد دارای سلایق مختلف و گوناگونی هستند بنابراین انتخاب های آن ها نیز متفاوت است .

توسط : سحر قریشی
  با تشکر از مطالب زیبا و جذاب شما
پاسخ مدیریت : با تشکر
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی مزون من
•  پشتیبانی 24 ساعته
•  لباس مجلسی با بهترین کیفیت
•  قوانین و مقررات مزون من
•  شیوه های پرداخت مزون من
•  درباره مزون لباس من
مزون لباس
فروشگاه لباس مزونی